2015-02-07

Projektas - Londonas No 1 ir Obuolių pyrago skonio batonėliai

Širdį drasko, kad paskutinis straipsniukas buvo taip seniai. Teisintis? Galėčiau, bet kas iš to. Orkaitė neatsiras namie dėl to, ir neatsiras patogesnių sąlygų fotografuoti ir ilgiau terliotis virtuvėje. Tad tikriausiai persivadinsiu tinklaraštį į javinių batonėlių fabrikėlį: juk be orkaitės vienintelis skanėstas, kurį galiu gaminti yra energetiniai batonėliai, javinukai... Žinoma, juokauju dėl persivadinimo, tik tikriausiai ne pokštas apie batonėlius...

Kol buvo ši tyla tinklarašty, aš sau toliau dirbau, aktyviai sportavau ir tebesportuoju, įgyjau asmeninės trenerės kvalifikaciją, išsilaikius visokias anatomijas ir mitybas. Didžiuliai nuotykiai prieš akis!

Rašau šį įrašą, kad tai man būtų paspirtis daryti tai, ką suplanavus. O suplanavus pažinti Londoną. Ne bet kokį, o nemokamą - lankytis ten, kur galima rasti, ką nufotografuoti, pamatyti, sutikti, ir išbraukti iš ''to do'' sąrašiuko. Užsibrėžus būti ta Londono gyventoja, kuri domisi Londonu ne tik ''artimiausias pub'as ir restoranas'', bet ir vietinių nelankomais muziejais, siauromis gatvelėmis, jaukiomis kavinukėmis tose siaurose gatvelėse, keistomis lempomis ar suoliukais, Harrod's tualetais, ir kitokiais linksmais lankytinais dalykėliais. Tikslas visu tuo gėriu dalintis, juk galbūt kažkam pravers. Be to, bus pačiai malonu matyti, kiek daug pamačiau, kaip patobulėjau fotografijoje, o galbūt net sutikau įdomių žmonių. Dabar tik vykdyti planą ir turiningai leisti savaitgalius.

Šis šeštadienis buvo tradicinis. Pasiėmus kamerą išlėkiau į miesto centrą. O į kelią smagu pasiimti kažką pagraužti, tad receptas jūsų dėmesiui. Lengvai pagaminami, nekepti batonėliai. Labai tiks įsimesti į rankinę, sportinį krepšį ar prisikimšti jais kišenes.

Nuotrauka daryta seniai, dabar tikrai žymiai ''krūčiau'' nufotografuočiau :)))))

Obuolių pyrago skonio batonėliai
(pagaminsite apie 10 - priklausomai, kokio dydžio norėsite)

Puodelis* mirkytų riešutų (migdolai ir lazdyno)
Puodelis pamirkytų džiovintų obuoliukų
1/4 puodelio skysto kokoso aliejaus
1 a.š. cinamono
1/4 a.š. muskato
1 a.š. medaus
2 kaušeliai baltymų miltelių (turiu, tad puiki proga sunaudot)(apie 45gr)(jų neturint berkite pusę puodelio kokoso drožlių ar maltų riešutų)
1-2 a.š. vanilės ekstrakto (naudojau natūralų, namų gamybos)
2 v.š. tamsios kakavos miltelių

* mano puodelis - 236ml
Tęsiant Londono temą. Nusibodo namie sėdėt? Turi fotoaparatą? Fotoaparatą ant pečių ir į traukinį! Ir atsiveria štai tokie vaizdai prieš akis. Išlipau Temple stotyje, perėjau kažkokį tiltą, pasukau į kairę (tolyn nuo labai dažnai lankomo Big Beno, Londono akies), šaltukas kando į nosį, akys ašarojo, bet apsimečiau, kad verkiu dėl tiek daug lempų ir iš tikro ėjau, kur kojos vedė - palei pakrantę, vis pasukant tai šen, tai ten. Perėjau Borough turgų netikėtai, paragavau kažkokį saldėsį iš turkų skyrelio... Tikriausiai ten buvo nuga, pastovėjau ir pavarvinau seilę ties burokų lapais ir džiaugiaus, kad turiu tik banko kortelę, o ne grynųjų pinigų - būčiau prisipirkus visokių žalių lapų. Išgėriau kavos su savim, ir tikrąja ta žodžio prasme, puikiai praleidau vakarą, atsijungiau nuo visokių minčių, pabuvau turiste ir tikrai kartosiu.

Šiam kartui tiek! Pažadu dažniau grįžti. Na, į sezoną bent po kartą tai tikrai :))))


7 comments:

 1. Londonas toks pasakiškai gražus! Ir pilnas paslapčių, tad nekantrauju pamatyti kitus tavo pasivaikščiojimus :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kaip smagu, kad yra laukiančiųjų! Paspirtis imtis kažko naujo! Ačiū už tą pradinę paspirtį!

   Delete
 2. Gaminimo eiga turbūt visai paprasta: tiesiog viską susmulkinti ir suformuoti batonėlius? :) šiuo metu turiu kerobo (saldžiavaisio pupmedžio) miltelių, įdomu, jie tiktų vietoje įprastos kakavos miltelių? Gal esi bandžiusi juos? ;)

  ReplyDelete
 3. IRRI, juokiuos iki ašarų... tik dabar pastebėjau, kad gaminimo eigos nėra :) matai, ką reiškia marinti blogą. Taip, eiga paprasta. Mali ir formuoji. kerobas tiktų, tik priklauso, kokios rūšies tas kerobas - skirtingi skoniai, ir ne visos kerobos skanios. Kakava žymiai skaniau :)

  ReplyDelete
 4. Super foto :) Sveika sugrizusi ;)

  ReplyDelete
 5. Man Londonas yra vienas iš jaukiausių lankytų miestų. Kažkaip viskas ten sava. Neįsivaizduoju, kaip įmanoma gyventi Anglijoje ir neaplankyti Londono - tokių jau ne vieną pažįstu... O man, kai skrydziai i londona trunka pora val ir yra kasdien, yra bepigu nukeliaut va taip tiesiog. Savaitgaliui :)

  ReplyDelete