2013-06-28

Cukinijų 'pasta' su lašiša / Zucchini pasta with salmon
Atrodo kartais trūksta žodžių, nors viduj lyg gniužulas tupi krūvos jų neišsakytų. Draskančių. Daugiau tai baimės, nusivylimas, pabaiga, diskomfortas, sūrimas ašarų pavidalu, pasimetimo bangos, šiek tiek rankų drebėjimo ir didelės akys nuo nežinios. Taip turi būti sau tyliai ir garsiai kartoju. Beath in, breath out praktikuoju. Patrikę ir pakrikę viduj kažkas, varikliukas sustojęs ''o kam?'' kartoja... sustojo mėgiama veikla, prasidėjo saugumo ieškojimas virtuvėje, ir norėjimas išsiklykti, kai niekas nemato ir negirdi. Prisiminimai - nors aruodan vežk, bet laimei bent jie yra.

O ir šis receptas - gražus atsiminimas, kai ruošiau šį gaivų lengvą skanėstą vasaros ''Debesys'' numeriui, ir vakare laukiau grįžtančios mamytės iš darbo. Tada Lietuvoje buvo šilta ir smagu, nors girdėjau, teko dabar ypač paskrusti ir pašusti - juk vasara!. Tikiu, tokiu oru tik šaltas vanduo, braškės, keli salotų lapeliai ir tegaivina. Šie ''makaronai'' puikūs tuo, kad greitai paruošiami, labai lengvi, o mėgiamos parūkytos žuvies nepagailėkit. Bus spalvinga, skanu ir paprasta!


2 porcijos

1 nedidelė jauna cukinija
½ ilgavaisio agurko arba 1 trumpavaisis agurkas
½ mango vaisiaus
½ citrinos
100 g lašišų nugarėlių
keletas svogūnų laiškų
⅛ arb. š. jūros druskos
 
Cukiniją supjaustykite arba sutarkuokite pailgais šiaudeliais naudodamiesi specialia tarka. Agurką supjaustykite riekelėmis, o šias padalinkite į ketvirčius.
Naudodamiesi aštriu peiliu ar paprasčiausiu bulvių skutikliu, atpjaukite plonas mango juosteles. Cukiniją sudėkite į indą, apšlakstykite pusės citrinos sultimis, sudėkite agurkus ir mangą.
Lašišą susmulkinkite norimo dydžio gabalėliais. Sudėkite ant daržovių ir mango. Salotas apiberkite pasmulkintais svogūnų laiškais.
Patiekite nedelsdami.
2 servings

1 small young zucchini
½ cucumber or 1 short cucumber
½ mango
½ lemon
100 g smoked salmon pieces
some chopped spring onions
⅛ tsp. š. sea ​​salt


Chop or grate the zucchini into strips using a special grater (I made the strips with a knife.. more work but worth). Slice the cucumber into slices, and divide these into quarters.
Using a sharp knife or a potato peeler, cut mango into thin strips. Put the zucchini pasta in a bowl, sprinkle with half of the lemon juice, add the cucumber and mango.
Chop the salmon into desired pieces. Stir into vegetables and mango. Season with chopped spring onions.
Serve immediately.

4 comments:

 1. Tikrai labai skanu ir gaivu. Netgi be citrinos, kurios tiesiog nebuvo šaldytuve. Ačiū už įdomų ir paprastą receptą.

  ReplyDelete
 2. Ak, kaip su manim suskambėjo tavo vidiniai uraganai!.. Stiprybės tau. Išsilaikysi(m), žinau, ir išlįsi(m) kitam tunelio gale stipresnė(s).

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jule, ačiū Tau labai! Laikykis ir Tu! Tikrai uraganai sutvirtina, tik reik pralaukt tą laiką, kad kitomis akimis ir jausmais pažiūrėtum atgalios ir tik tesukeltų ''šypt'' arba ''vypt'' :))

   Delete