2013-10-13

Pusryčių moliūginės bandelės/Breakfast pumpkin buns GF


Moliūgų sezonas atidarytas pas jus? Tikriausiai jau seniai ir išbandėte jau krūvas receptų - naujų ar laiko patikrintų. O gal dar vis grožitės šių metiniu derliumi ant palangės? Pati ką tik parsitempiau didžiulį moliūgą iš parduotuvės ir pasidėjau ant palangės - grožėsiuos, kalbėsiuos ir galiausiai suvalgysiu kada, kai sugalvosiu gudrių receptų ir atrasiu jiems laiko. Dėl laiko stokos bei dėl orkaitės neturėjimo (what a hell, ar ne? na, bet būna būna šposų gyvenime.. :)) traukiu receptą iš arvhyvo, o jūs traukit moliūgus į dienos šviesą.  Moliūginės pusryčių bandelės
adaptuota pagal The healthy chef
(ąpie 10 bandelių)

2 puodeliai tarkuoto moliūgo*
1 1/4 puodelio maltų riešutų miltų
3 v.š. tirpinto sviesto/ghee
1/2 a.š. meduolinių prieskonių arba muskato riešuto miltelių
truputis druskos
1 a.š. kepimo miltelių
3 kiaušiniai

*puodelis 236 ml


Prieskonius, riešutų miltus, druską, kepimo miltelius, tarkuotą moliūgą bei lydytą sviestą sumaišykite dubeny.
Išplakite kiaušinius kitame dubeny. Supilkite į moliūgų ir miltų masę. Gerai išmaišykite.
Galite visą masę kepti duonos formoje ir turėsite gardžią moliūginę duonelę, arba kabinkite du šaukštus moliūginės masės į delną, suformuokite šiokius tokius kamuoliukus ir dėkite ant kepimo popieriumi išklotos kepimo skardos. 
Kepkite iki 170-180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 25-30 mnučių (jei kepsite kaip duonelę, teks kepti apie 1 1/2 valandos), saugokite, kad nesudegtų paviršius. Turi gražiai paruduoti. 
Palikite atvėsti pravertoje orkaitėje (šiluma iš orkaitės sklis ir į kambarius ;))
Pjaukite pusiau ir valgykite su keptu kiaušiniu, tepkite sviesto, riešutų sviesto, apdėliokite bananų griežinėlias ar obuolio skiltelėmis ir mėgaukitės!

P.S. bandelės nebus sausos, kaip kad įprastinės duonelės, bet puikiai atstos įprastinę duoną, ir apskritai pusryčiams raitojom jas su kiaušiniais ir špinatais kaip pridera! :) 


Pumpkin season is in the air? Probably it is and you have tried many pumpkin recipes yet - new and tested ones. Or maybe you put your pumpkin as a decoration on the window sill and save it for later? Today I have bought mine orange friend, put it on the window sill and it will keep a company to me for a while. Until I think how to use it all. Time pressure and having no oven at home (yeah, unbelievable, right?) so I take a recipe from my archive to a day light and share it with you. 

Breakfast pumpkin buns
adapted from The Healthy Chef
(about 10 buns)

2 cups grated pumpkin *
1 1/4 cup ground nut flour
3 tablespoons melted butter / ghee
1/2 tsp all spice or ground nutmeg 
a little salt
1 tsp baking powder
3 eggs

* cup of 236 ml


Put spices, nuts flour, salt, baking powder, grated pumpkin and the melted butter in a bowl and mix it well.
Whisk the eggs in another bowl. Stir in pumpkin and flour mixture. Mix well again.
You can bake a bread, pouring all the pumpkin mixture into the bread tin, or can make the buns: scoop two tablespoons of the batter into your arm and form a ball. Put it on a parchment- lined baking sheet.
Bake at 170-180 Celcium degrees until for about 25-30 mins (if you making a bread, bake it for about 1 - 1 1/2 hour) or until nicely brown.
Leave to cool in an opened oven.
Cut in half and eat with a fried egg, spread with butter, nut butter, add bannana or apple slices and enjoy!

P.S. these buns are not dry as regular bread, but it will be a good substitute to gluten-full bread for breakfast or snack.
12 comments:

 1. Indre, o kokie riešutų miltai čia tinka labiausiai? ir ar perki ar pati su kavamale sumali ?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Renata, pirktinius aš naudodavau/naudoju, skiriasi kiek riebumas jų, namie malti kiek drėgnesni. Bet namie malus padžiovinčiau šiek tiek, kad ir ant radiatoriaus... Neturiu namie kuom malti, nebent rankinis blenderis, kuris juos greičiau į košikę paverstų, nei į miltelius :) (už tai namie gamintis kokoso sviestą yra gėris :))

   Delete
 2. uh migdolų, anakardžių miltai....

  ReplyDelete
 3. Super gavosi. Puikus receptas :)

  ReplyDelete
 4. Anonymous, Jūsų komentaras dingo kažkaip, bet atsakau: manau tiktų ir cukinija, bet nedrįstu garantuoti... Papasakokit, kaip sekės, jei mėginsit!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pabandžiau, gavosi grynai kepenų skonio :) Dėjau maltus graiškiškus riešutus, manau, su migdolų, būtų skaniau. Ir ,galbūt, padaryti cukinijų tyrę, o ne tarkuoti. Žodžiu, valgyt galima, bet aš dar tik pratinuosi prie kitokio skonio.

   Delete
  2. Anonymous, graikiniai riešutai nėra neutralaus skonio, tad tikiu, kad kepenėlės gavos :) Kad kitoks skonis, tai tikrai tikiu :)

   O tas ''pratinuosi prie kitokio skonio'' ką reiškia plačiau? Keičiat mitybą, ar tiesiog mėginat eksperimentuoti, nes mėgstat virtuvę? :)

   Delete
  3. Virtuvę mėgstu, bet dabar daugiau eksperimentuoju, nes noriu šiek tiek sveikatą susitvarkyt, todėl pratinuos prie kitokio skonio. Miltus pakeičiau riešutų miltais, nelabai aš ir šiaip juos valgiau. Keistas skonis, migdolų , galbūt, neutraliausias yra. Moliūgų negaliu valgyt, pakeičiau cukinijom, bet reikėjo migdolų miltus dėt, būtų skanesni išėję. Bandysiu kitą kartą :)

   Delete
  4. Sveikintina, kad keičiat mitybą, susirūpinot sveikata, savijauta. Mityba visa to pagrindas yra- juk tai kuras mūsų kūnui. Jokio moliūgo negalit valgyt (nei įprastinio, nei butternut)?

   Delete
 5. Šį rytą įdėjau brinkintų razinų...mmmm....net širdis apsalo. Super bandutėsm :) Ačiū už receptą, ir kitus receptus :) Mėgstu Jūsų blogą. Šilčiausi linkėjimai :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Regina, ačiū, kad apsilankai, nors aš išretėjęs svečias pati šiuose receptų namučiuose - neturiu orkaitės, o be jos ... įsivaizduojat tikriausiai :) ? Ir iš tiesų pasikeitęs ritmas, gyvenimas, tad virtuvėj nuošaliau likus, pati žiūriu senus įrašus ir seiles varvinu :))
   Razinos čia tikrai tinka! Pamėginki pasiruošti skanų desertą su moliūgu (jei vis dar turit nuo rudens, ar kai ateis sezonas, ar parduotuvėj radus butternut squash moliūgą...): sutarkuoti burokine tarka, patroškinti kokoso aliejuje, priberti džiov.vaisių (tiks ir tik razinos), sėklų, riešutų ar tik kokoso, truputis meduolinių prieskonių... mmm ir patiekalas, ar desertas koks paprastas ir skanus :) Ne į temą aš čia taip, bet prieš akis dar moliūgas stovi kambary, galvoju eisiu pati pasidaryt kaip tik tokį desertą, nes bandelių neišsikepsiu :)))

   Linkėjimai iš Londono!

   Delete