2014-02-08

Aguoninis keksas-pyragas


Pasiilgstu Jūsų, pasiilgstu kepti, o ne tik naudoti keptuvę ir dangtį. Dar kai sulaukiu mielų ir šiltų komentarų ir siunčiamų linkėjimų, širdelėj sukrebžda ''Ak, dar skaito, dar kažkam įdomu!''. Tad kaip nepalepinsi ir nepasilepinsi.Lengvesnio būdo tikriausiai nesugalvosi - pasidalinti pyragu, kurį kepė Voriukas, kurį išmėginau ir aš Lietuvoje namuose, kai buvau grįžus. Nemeluosiu, pyragu buvo vaišinami aplinkiniai, prijaučiantys ir neprijaučiantys aguonoms, kolegos ir nekolegos. Visi pirštus laižė, prašė recepto, nežinia, kiek jų kepė ar nekepė, bet Jūs išsikepkit. Sekmadieniui prie arbatos ar itin lengviems pusryčiams tiks. Aš ir dabar, pasigainiojus po Londono rajonus, nubėgus 19 km (jau kaiiiippp didžiuooojuos savimmmm, nes taip sunkiai ropsčiaus iš namų... po 7 km norėjau spjaut viską, bet bac ir blauzdos atsigavo ir nešė vis tolyn..) suvalgyčiau šito pyrago, bet tik pasižiūrėsiu į paveiksliukus ir jausiuos soti. Tsakant, paveiksliukų dieta. Kol guliu kojas iškėlus, nebegaliu išsisukinėt marint tinklaraštį, kurį vis dar kažkas myli. Bučkis Jums ir skanaus!
Aguoninis pyragas pagal Voriuką

230 g aguonų
1/2 puodelio medaus (padalinto į dvi dalis)
6 kiaušinių
0,5 puodelio razinų
0,5 puodelio graikinių riešutų
60 g sviesto (arba kokoso aliejaus)
0,5 citrinos žievelės
1 arb. šaukštelio vanilės ekstrakto
žiupsnelis druskos
kakavos pabarstymui


Aguonas supilkite į puodą ir, užpylę vandeniu, pastatykite virti. Karts nuo karto pamaišydami, leiskite užvirti ir sumažinę ugnį leiskite virti dar apie pusvalandį iki vanduo išgaruos (ir susigers į aguonas). Per tą laiką nepamirškite vis pamaišyti. 
Išvirusias aguonas gerai nukoškite, supilkite į virtuvinį kombainą kartu su puse pasiruošto medaus (~4 valgomieji šaukštai). Įjunkite aguonas maltis (vis kartais nugramdykite jas nuo sienelių).
Tuo tarpu stambiai sukapokite graikinius riešutus, razinas 5 minutėms užpilkite verdančiu vandeniu. Graikinius riešutus ir nusausintas razinas suberkite į apsimalusias aguonas ir keletą kartų dar trumpai pamalkite (pulse funkcija), kad razinos su riešutais gerai įsimaišytų. Kitame dubenyje likusį medų išplakite su sviestu. Atskirkite kiaušinių baltymus nuo trynių ir trynius po vieną sudėkite į sviesto-medaus masę, gerai įmaišydami kiekvieną iš trynių. Supilkite vanilės ekstraktą, suberkite  smulkiai tarkuotą citrinos žievelę, išmaišykite. Supilkite aguoninę masę ir dar kartelį išmaišykite. Kiaušinių baltymus su žiupsneliu druskos išplakite iki standžių putų ir atsargiai juos įmaišykite į aguoninį mišinį. Nepermaišykite, nes pyragas sukris. Apvalios torto skardos nusegamais kraštais dugną išklokite kepimo popieriumi, dugną ir šonus ištepkite sviestu, supilkite pyrago masę. Orkaitę įkaitinkite iki 180 C ir kepkite pyragą valandą laiko. Ištraukę leiskite atvėsti, viršų pabarstykite kakava ir tiekite.

No comments:

Post a Comment