2014-03-29

Krevetės su krienais ir citrininiais ''ryžiais'' / Shrimps with horseradish and lemon ''rice''Atsiverčiu receptų archyvą, kuriame pūpso keletas nepublikuotų receptų, ruoštų netgi pernai metais, kai dar nekvepėjo pokyčiais gyvenime, kai dar virtuvėje praleisdavau n valandų, kai ateitis atrodė toli, kai viskas buvo paprasta, lėta, netgi standartiška, su dalelytėm ramumos, šilumos, škotiškos pilkumos ir barbenančiu lietumi už lango bei tyru grynu Šiaurės jūros oru.
Skamba kaip nostalgija, tiesa? Nemeluosiu, užeina tokie momentai, kai pristabdai arklius ir leidi sau nieko neveikti. 
Bet kaifuoju Londonu. Myliu rytinį važiavimą į darbą District traukinių linija, kuri driekias ant žemės, tad matau namų stogus paskendusius rūke, arba tolimus Londono dangoraižius, apšviestus pirmais saulės spinduliais. Myliu pavasarį kaip niekada, o medžiai, krūmai žydi tooooookiiiooo tankumo žiedais, kad net sunku nupasakoti, netgi myliu darbą, kuriame tiek sėdžiu, kad net skauda, bet gerų emocijų ir netrūksta, nors ir sustresuoju nežmoniškai kitąsyk. Viską atperka kolektyvas, darbuotojai, kurie tave myli, kreipias pagalbos ir sako 'ačiū'. Myliu drauges, su kuriomis palaikom ryšius kas dieną, nors jos ir toli. Myliu ir veiklą, kuria užsiimu, kartais net iki nukritimo ir nieko neveikimo keletą dienų. Taip jau ir būna ir dabar dar labiau bus, nes dirbsiu dviem frontais, be laisvadienių - toks jau kontraktas: dideli įsipareigojimai, daug užimtumo, dauuuug patirties ir iš tikro dar daugiau draugų, bičiulių ir akiračio plėtimo.  

Myliu Mamytę, kuri vis aplanko tinklaraštį, ir man siunčia žinutes, kodėl nieko naujo nėra. Tad - naujas įrašas, Mamyt. Teks krevečių nusipirkti ir gaminti. Labai lengva, paprasta ir skanu.Krevetės
pagal Food network

400 gr krevečių
4 v.š. pomidorų pastos
1 a.š. krienų (baltų)
truputis druskos ir juodųjų pipirų
2 a.š. aštraus padažo (naudojau Worčesterio padažą)
citrinos skiltelių petiekimui

Į indą supilkite pomidorų pastą, aštrų padažą, įdėkite krienus, įberkite druskos, pipirų. Išmaišykite. Sudėkite krevetes ir viską išmaišykite dar kartelį, kad krevetės gausiai pasidengtų padažu. Palikite pasimarinuoti 1/2 -1 valandai.
Ant kepimo skardos patieskite kepimo folijos lakštą. Sudėkite krevetes ant kepimo skardos, paskleiskite, kad būtų plonas sluoksnis ir dėkite į orkaitę su pajungtu griliumi (170 laipsnių temperatūra) ir kepkite apie 5-8 minutes. Vartyti nereikia.


Citrininiai "ryžiai''
vidutinis žiedinis kopūstas
1-2 svogūnai
1 citrinos žievelė (tarkuokite, kol dar neišspaudėte sulčių)
1 citrinos sultys
saujelė šviežių ar šaldytų krapų (tiks ir džiovinti)
druskos bei juodųjų pipirų
2 a.š. sviesto/ghee/kokoso sviesto

Sutarkuokite burokine tarka ar maisto procesoriumis (kuris turi S raidės peiliukus viduje) žiedinį kopūstą.
Susmulkinkite svogūnus. 
Įkaitinkite keptuvę su sviestu ir pakepinkite svogūnus, kol jie suminkštės. 
Suberkite tarkuotą žiedinį kopūstą ir kepinkite ant vidutinės ugnies apie 8-10 minučių. Vis pamaišykite, kad neprikeptų. Jei pradėtų svilti, įpilkite šlakelį vandens.
Baigiant kopūstams troškintis, įberkite druskos, juodųjų pipirų, tarkuotą citrinos žievelę, išspauskite citrinos sultis tiesiai į keptuvę. Viską išmaišykite ir leiskite dar porą minučių pasitroškint. 

Patiekite viską ant ''Iceberg'' salotos ar kiniško kopūsto , ar špinatų lapų: dėkite porą kupinų šaukštų ''ryžių'' uždėkite krevečių su padažu bei papuoškite viską citrinos griežinėliais. Skanaus! 

Horseradish Shrimps

400 gr shrimp
4 tablespoons tomato paste
1 tsp horseradish (white)
a little salt and black pepper
2 tsp hot sauce (I used worcester sauce)
lemon slices petiekimui

Add tomato paste, hot sauce, horseradish into a bowl. Season with salt and pepper. Stir. Then add shrimps and mix once more to coat shrimps with sauce. Leave to marinade for 1/2 -1 hour.
Lay a foil on a baking sheet. Place the shrimps onto a baking sheet and spread evenly. Put a baking sheet with shrimps in the heated oven with a grill (170-180 Celcium temperature).  Grill the shrimps for about 5-8 minutes. Do not need to turn.

Lemon 'rice''
a head of cauliflower
1-2 onions
1 lemon zest (zested before juiced)
juice of 1 lemon
a handful of fresh or frozen dill (dried is ok as well)
salt and black pepper
2 tsp butter / ghee / coconut butter

Grate acauliflower with a grater or S-blade food processor.
Chop the onions.
Heat a frying pan with butter and fry the onions until they are soft.
Add the grated cauliflower and fry on medium heat for about 8-10 minutes. From time to time swirl the cauliflower to avoid burning. If it starts burning, pour a little bit of water.
Finally, add salt, black peppers, grated lemon zest into the cauliflower, juice one lemon into the pan. Mix everything and let everything to cooke for a couple of minutes.

Serve everything on ''Iceberg'' lettuce or chinese cabbage, or spinach leaves: put a couple of spoons of rice, place some shrimps with sauce and serve with wedges of lemon. Enjoy it!


No comments:

Post a Comment