2011-12-12

Briuselio kopūstai - so simple

Pūpsojo maišiokas briuselio kopūstų ir prašėsi būti suvalgomi. Dažniausiai aš juos valgau truputį apvirusi, ir paskui paskrrrrudinusi gerai. Labai skanu kartu pasiimti skrudintos duonos, užteptos varškės sūreliu.


Šį kartą naudojau
apie 300 gr. briuselio kopūstų
žiupsnelis druskos, juodųjų pipirų
česnako miltelių (žinoma, šviežias nesugadins skonio)
1 v.š. sezamų sėklų
1 v.š. sojos padažo
1 v.š. citrinų sulčių
1 v.š. aliejaus (naudojau kokoso)


Nuskabiau viršutinius kopūstukų lapelius, perpjoviau kopūstus per pusę, apviriau pasūdytame vandeny apie 5 minutes. Keptuvėje įkaitinau aliejų, subėriau nusunktus kopūstus, apvarčiau nuojauta dalimi į apačią. Apibarsčiau česnako milteliais, juodaisiais pipirais, ir skrudinau ant kaitrios ugnies iki kol man jau tiko apskrudimo laipsnis. Tada apšlaksčiau soja ir citrinos sultimis ir perbėriau žalėsius į lėkštę.
Toje pačioje keptuvėje paskrudiname sezamo sėklas - skaičiuoti iki 30. Ha, man nesuskaičiavus iki 10, sėklikės jau pablūdo ir pradėjo šokinėt. Sezamas turi truputį apskrusti, neperdegti. Apskrudusias sėklas subėriau ant kopūstų ir vakarieniavau. Tiesiog paprasčiau ir skaniau būti negali :) Skanaus ir ačiū Žiupsneliui už priminimą, kad norėjau šiandien kažko žalio ;)

  

Beje, briuselio kopūstai kaip ir dauguma daržovių yra mažo kaloringumo maistas. Lyginant su kitomis daržovėmis, šių kopūstų savybė ta, kad jie turi daug baltymų, sudarančių netgi ketvirtadalį jųjų maistingumo vertės. Baltymas, esantis šiuose kopūstuose, nėra visavertis, todėl kartu reiktų valgyti, pvz. grūdinius produktus. Taip briuselio kopūstai gali pakeisti mėsą.
Šie kopūstukai priklauso kopūstainių šeimai, kuri priskiriama prie 'kovojančių su ligomis' daržovių. Kaip ir dauguma kopūstų, briuselio kopūstuose apstu ląstelienos, kuri svarbi virškinamajam traktui, jų suvalgęs greit pasijauti sotus ir sotumas išlieka ilgesnį laiką. Verta paminėti ir vitaminus A, C, mineralus kalcį, kalį, folio rūgštis, kurie tūno šiuose žalėsiuose. 

Tad valgykim į sveikatą sezonines daržoves!

No comments:

Post a Comment