2012-04-08

Įdaryti kiaušiniai 'Devilled eggs' su žaliuoju humusu

Diena tikrai nevelykiška: lašnoja lietus, pučia vėjas, bet lauke apstu jau šviežios žalumos, žydinčių narcizų, medžių... Vien ta šviežia žaluma gaivina, teikia viltį, kad tuoj tuoj ir bus tikrai malonus oras.. Gal ir kvaila kažko viltis čia Škotijoje kalbant apie orą, nes absoliučiai neprognozuojamas dalykas tie orai,.. bet šv. Velykos ir yra bent dūšioj ta šventė, kuri teikia viltį, teikia tikėjimą atsinaujinimu, atgimimu... Tad noriu palinkėti Visiems atgimimo visame kame, lai šylančios dienos atnešą gaivias ir entuziaztingas mintis, drąsias svajones ir pavasarišką nerūpestingumą.

Šv. Velykos nebūtų Velykos be kiaušinių. Šį kartą paprastutis receptukas, bet labai skanus ir visiems daugmaž pažįstamas.. Įdaryti kiaušiniai, vadinami ir Devilled eggs, ir Mimoza.

Reikės:
Norimas kiekis virtų kiaušinių, perpjautų pusiau, tryniai išimti ir sudėti atskirame indely
2 a.š. natūralaus jogurto
2 a.š. garstyčių (naudojau English tipo)
druskos, pipirų, aitriosios paprikos miltelių, džiovintų krapų viršūnėlių
3-4 v.š. žaliojo humuso (tiktų ir paprastasis avinžirnių humusas)


Kiaušinių trynius sutriname šakute, į juos sudedame humusą, jogurtą, prieskonius, garstyčias ir viską išmaišome iki vientisos masės. Viskas! Šaukšteliu arba konditeriniu švirkštu/maišeliu išspaudžiam graikinio riešuto dydžio įdarą į kiaušinių puseles. Apibarstom krapais, paprika, ir aš papuošiau dar raudonaisiais pipirais.Paprasta ir labai skanu! Gražių švenčių! Jaukaus laiko!

No comments:

Post a Comment